
Az HBO már a harmadik évadát vetíti annak a sorozatnak, amiben pár srác éppen Szilícium-völgyben készül létrehozni a legújabb cégét, ami talán majd egyszer az Apple-höz, vagy a Google-höz hasonló magasságokban szárnyalhat. Láttunk már sorozatot nerdökről az Agymenők jóvoltából, akik szintén arra a fajta humorra fektették a hangsúlyt, amikor az ilyen fiatal, lelkes és zseni fiúk életébe engedtek betekintést, de a Silicon Valley valahogy sokkal őszintébb és okosabb sorozat lett.

De persze ezt a magasztosságot sem kell komolyan venni, ez a sorozat ennél sokkal életszerűbb, ezt akkor is kiérezzük belőle, ha amúgy halvány fogalmunk sincs, hogy milyen áron lehet alapítani egy startupot. A sorozat trágársága, vagy a kontrasztokra építő poénjai, vagy azok a viccek, amikhez látszólag jobban kéne ismernünk ezt az egész technikai és számítógépes miliőt, simán hangosan röhögtetnek és tényleg úgy, hogy azt bárki megértse, akinek egy kicsit is tendál a humora erre a szintre. Mondjuk a készítők között ott van Mike Judge, aki anno a Beavis és Buttheadért felelt, szóval szemtelenségben pláne nem szenvedünk hiányt, mert néha pont azt szeretjük ezekben a TV-show-kban, hogy kimondják helyettünk azt, amit mi valószínűleg nem merünk.


A színészek iszonyatosan jól működnek együtt egytől egyig. Például ott van Zach Woods, akit az Office-ban ismertünk meg és ugyanazt a karaktert hozza egy az egyben, de megunhatatlan. Nem ő a csúcspont, egyszerűen választani se lehetne, de szerencsére jól átjön a képernyőn, hogy ezek a férfiak a valóságban is barátok, ugyanis évekig stand-upoztak közülük együtt és szerencsére simán hagyják őket improvizálni. Amit még érdemes megemlíteni, hogy a zenét is mindig mennyire változatosan és pont jól válogatják össze a részekhez.
A Szilícium-völgy nem akar nagyot vállalni, alapvetően csak szórakoztat és nevettet 30 perceken keresztül azzal, hogy a magukat ebben a világban nem tudni hova definiáló embereket hagyja nagyot álmodni, és mi ezt szeretjük nézni.



[…] Teljes cikk olvasása az HETEDIKSOR.hu-n… […]