Super Rolling Heroes Deluxe – játékteszt


Fejlesztő: Solid Neon Games; Kiadó: JanduSoft S.L.; Platform: PC, Switch, PS4|5, Xbox One & Series

Addiktív ügyességi játék a Super Rolling Heroes Deluxe, de afelől ne legyen kétségünk, hogy mindez csak addig elegendő, míg a végére nem érünk.

2022 márciusában jelent meg a legismertebb PC-s videojátékokat kínáló áruházban az eredeti Super Rolling Heroes, aztán ez a rövid életű projekt tavaly novemberben valamilyen titokzatos okból adódóan váratlanul likvidálásra került. A platformer fejlesztő-kiadója döntése kapcsán titokzatosan csupán azt a ködös információt közölte, hogy „ezzel még nincs vége”, mellyel természetesen arra tett utalást, hogy az óriás lufivá nőtt földönkívüli lények a jövőben még visszatérnek. Elérkezett az idő és a játékot immáron Super Rolling Heroes Deluxe címmel üdvözölhetjük, ám a terjesztési háttérfeladatokat ezúttal az oly sok remek indie gyöngyszemet felkaroló JanduSoft biztosítja, míg honfitárs spanyol fejlesztőcsapat tovább bütykölhette debütáló alkotását.

A Super Rolling Heroes Deluxe a korábbinál látványosabb grafikai megoldásokkal, megújult pályadizájnnal és választható nehézségi fokozatokkal érkezett, ráadásul a konzoloknak hála sokkal szélesebb körben, de változatlanul arra fókuszál, hogy még ha rövid időre is, de a képernyő elé szegezzen bennünket. Tesztalanyunk hangulatát tekintve emlékeztet valamelyest a korai Angry Birds felvonásokra, azonban története sajnos egyáltalán nincs neki: csak annyit tudunk meg a néhány másodperc hosszúságú átvezető animációból, hogy egy gömböc lény űrhajójával a Földhöz hasonló planéta felé veszi az irányt, ahol érkezése után megáll.

És itt csöppenünk bele mi a játékunkba, a célunk ugyanis az, hogy mintegy 60 pályán keresztül valamennyiszer a hegyről lefelé gurulva nekiütközzünk egy hatalmas, rózsaszínben csillogó kristálynak, aminek következtében az darabokká törik. De nem csak egyszerűen szlalomoznunk kell a fák, sziklák, valamint csapdák (fel és le mozgó tüskék és drótkerítések) sokasága között, hanem különböző épületeket is szétzúzhatunk, melynek következtében pénzzel gazdagodunk. A virtuális valutánkat a játék főmenüjében lévő boltban költhetjük el tengernyi skinre – szóval igazából semmi lényegesre nem ruházhatunk be. Ám fontos tudni, és itt van némi csavar, hogy jussunkat csak akkor kapjuk meg, ha a pályákon minden egyes építményt a földdel tettük egyelővé.

Hősünkkel ugratni is tudunk, amely tulajdonságot csak néhány alkalommal kellett bevetnem, de az is igaz, hogy a pályák szám szerinti nagyjából 1/3-át főleg normál módban teljesítettem – körülbelül másfél óra alatt. Kiválasztható még a nehéz szint is, s ekkor megjelenik a képernyő tetején egy időzítő is, ami ugyebár azt méri, hogy milyen gyorsan érünk a szint végégig. Különös módon az előző verzióban lévő online ranglista kimaradt a jelenlegi repertoárból, és nem teljesen világos, hogy miért nincs időzítő közepes fokozaton. Mindemellett jó hír, hogy hardon bonyolultabb pályák várják a érdeklődőket, mivel kicsivel több csapda keseríti meg az életünket.

Kevés kihívást tartogat a Super Rolling Heroes Deluxe és a bevezető árát (11 EUR) a maroknyi tartalom függvényében borsosnak találom. De ettől függetlenül nincs különösebb baj vele, hiszen a célját elérte: rövid időre kellemes szórakozási lehetőséget nyújt és a külcsínre kifejezetten jó ránézni.

5.szék

 

 

 

Legutóbb ezt teszteltük:

LEGO Horizon Adventures – játékteszt

Hozzászólások

hozzászólás

Előző cikk Mi Vagyunk Azahriah - kritika
Következő cikk Viccesen őszintén a Pingvin sorozatról, ami az idei legjobbak között - videó