Tales of Graces f Remastered – játékteszt


TOGfR keyart 2

Fejlesztő: TOSE CO., LTD.; Kiadó: Bandai Namco Entertainment; Platform:PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series S/X, Nintendo Switch

Egy igazi japán szerepjáték felújított és kibővített változatával indítjuk az évet, mert bizony már a megjelenés előtt tesztelhettük a Tales of Graces f Remasteredet.

2009-ben a Wii megjelenésről és 2010-ben a PlayStation 3-asról is sikeresen lecsúsztam a Tales of Graces f Remastered esetében. Ez is egy olyan cím maradt a backlogomban, amit mindig csak halogattam, odáztam és aztán egyszerre már nem is volt olyan könnyen beszerezhető egyik kiadása sem. Persze most párás szemüveggel nézem a korábban akár fillérekért is behúzható darabokat, de ami késik nem múlik és egyszer úgyis felteszem majd a polcra valamelyik csinos kis dobozt, mert továbbra is erősen hiszek a fizikai kiadásokban. Persze az évek során lefolytatott szerencsétlenkedésemet a Bandai Namco egy remasterelt kiadással koronázta meg, ami szintén kapott kézzelfogható megjelenési formát, így aki szintén ezt a formátumot részesíti előnyben, az is tud mit tenni a mára már összeszáradt karácsonyfa alá. Na, de nem is húznám az időt, nézzük is meg mivel sikerült kiegészíteni az annyira nem is régen megjelent eredeti játékot.

screenshot5

A Tales of Graces f Remastered története szerint egy Ephinea nevű világban járunk, ahol 3 fiatal közös kalandra indul, amelynek eredményeként összekovácsolódnak és megígérik egymásnak, hogy megmentik a jövőt. Azonban ahogy az lenni szokott, az idő és az élet elszakítja őket egymástól és 7 évvel később jelentősen megváltozva találnak újra egymásra. Időközben nemcsak ők, hanem a világ is megváltozott és az új fenyegetésekkel szembenézve csak egymásra és néhány barátjukra számíthatnak a közös kaland során. Ezen események mentén elindulva merülhetünk a játék világába, aminek jelen kiadása történetben nem változott, de az összes korábban megjelent DLC-t (80 db!) tartalmazza, többek között a Lineage and Legacies címre hallgatót is, mely végre nemcsak kozmetikai újításokat, de egy teljesen új történetet is tartalmaz a játék lezárása utáni időkből.

screenshot3

A grafikai megújulás egy remaster esetén nem eget rengető, de azért a Wii és a PlayStation 3 kissé elmosódott látványvilágát egészen szépen tisztították ki és tették a gyönyörű anime világokat idéző szépségűvé. A Tales of Graces f Remastered tesztváltozatát Steam Decken nyüstöltem, ahol gond nélkül futott 60 fps-sel kézben tartva, de akár a dokkolóban is full HD felbontásban, grafikai problémával nem találkoztam és a kitűnő teljesítmény mellett valóban szép látvány is tárul elénk. Emellett az audió is újrakeverésre került, ami hozza a mai elvárásoknak megfelelő szintet, emellett fontos megjegyezni, hogy teljes angol és japán szinkron is elérhető a játékban, ami azért manapság már azt gondolom alap egy ilyen minőségű cím esetében.

screenshot

Az újítások azonban itt nem állnak meg, mert a  Tales of Graces f Remastered számtalan olyan újítást tartalmaz, ami emeli a játék amúgy is remek minőségét. Szerencsénkre a készítők számba vették az idő múlását és olyan manapság már alapelvárásnak számító dolgot adtak hozzá alanyunkhoz, ami nélkül jó néhányan már felállnának és vissza sem néznének. Azt pedig mindenkinek eldöntheti, hogy ezekkel a könnyítésekkel kíván-e élni. Az ilyen kiegészítések közé tartozik, hogy most már egy jelölő mutatja nekünk, hogy merre is kellene tovább indulnunk a következő feladat felé. De ugyanúgy hiánypótló, hogy az átvezetők már megállíthatóak és igény szerint akár át is ugorhatóak. Emellett lehetőség van a például a harcok teljes kikapcsolására is és az automata mentés is értünk dolgozik a háttérben.

Összességében tehát elmondható, hogy a  Tales of Graces f Remastered megjelenésével egy amúgy is remek játék kapta meg a mostani kornak megfelelő és maximálisra bővített kiadását. Továbbra sem egy hibátlan alkotás, de azt gondolom, hogy a JRPG fanoknak kötelező behúznia, természetesen, ha nincs a polcon az eredeti változat, vagy, ha éppen nincs már min lejátszani azokat. Nem is húznám az időtöket, vessétek bele magatokat az ephineai kaland legmélyébe.

(A tesztpéldányt a CENEGA Hungary Kft. biztosította.)

8.szék

 

 

Legutóbb ezt teszteltük:

Legacy of Kain Soul Reaver 1&2 Remastered – játékteszt

Hozzászólások

hozzászólás

Előző cikk A hét röhögései (542.)
Következő cikk A 78. BAFTA jelöltjei közül a Konklávé kapta a legtöbbet, Hugh Grant 30 év után újra nyerhet