Fejlesztő: Adamvision Studios, SneakyBox; Kiadó: Atari; Platform: PC, Switch, PS, Xbox, Atari VCS
A Gravitar mifelénk nem a palettájának legismertebb akciójátéka, de az Atari érdemesnek látta leporolni és felspécizve kiadni a Recharged széria részeként.
És ebben immáron hatodik alkalommal is az Adamvision Studios és a SneakyBox duójával sikerült a kaliforniai székhelyű cégnek kollaborálnia. De mindenekelőtt kanyarodjunk vissza az eredeti Gravitarra, ami 1982-ben történt megjelenésének idején hazájában az egyik legkelendőbb vektorgrafikás árkád játéknak számított. Olyannyira, hogy még Kim Basinger is játszott vele egy hangyányit a Soha ne mondd, hogy soha című soron kívüli Bond-film egyik szcénájában, mielőtt Sean Connery révén a 007-es elcsábította egy jóféle italra.
A Gravitar: Recharged-ban nem magányos ügynökként, hanem pilótaként egy űrhajót vezérelhetünk, mellyel bolygókat és felderítetlen állomásokat térképezhetünk fel (vagyis pucolhatunk ki). A távoli naprendszerben differens küldetéseket teljesíthetünk és az ellenséges idegen lények támadása mellett a gravitációs erő kellemetlen viszontagságaival küzdenünk kell. Ez annyit tesz, hogy a felszín vonzáskörzetében űrsiklónkkal sokkal jobban kell koncentrálnunk, ha nem akarunk belecsapódni.
Sajnos az irányítás a legnagyobb ellenlábasunk. Az alkotók polírozhatták volna még egy kicsit, mielőtt ebben a formában jóváhagyják. Néha kifejezetten nehéz targetálni rosszakaróinkat: különösen a szűkös területeken kellemetlen a célzási rendszer. Már eleve az is bicskanyitogató, hogy az alapfegyverzetünkkel egyetlen lövéssel három patront használunk el, és csak néhány másodperc elteltével használhatjuk ismét. Persze a korábbi Recharged produktumokhoz hasonlóan ismét számos átmeneti poweruppot vonzhatunk magunkhoz, ilyen például az EMP, a követős rakéta vagy sérthetetlenség.
Kooperatív módban vagy egyedül veselkedhetünk neki az Arcade misszióknak, ám annak indítása után rögtön kiválaszthatjuk, hogy három helyett szimpla élettel, valamint pajzs vagy spéci skulók nélkül akarunk-e nekiveselkedni a planéták takarításának. Természetesen minél nehezebbre kalibráljuk a játékot, annál több bónuszt kapunk a végén. Továbbá letehetjük a voksunkat a korábban „Challanges” néven ismert „Missions” opció mellett, amely menüben összesen 24 kihívást abszolválhatunk. A feladataink nem túl kreatívak, jellemzően valamit szét kell robbantanunk (reaktort, UFO-kat, ágyúkat) vagy magunkhoz kapnunk, majd elmenekülnünk.
Az eddigi, futószalagon érkező újrafeldolgozások a nosztalgia jegyében készültek, s ez a helyzet a Gravitar modernizált változatával is. A kormányzás lehetne kiforrottabb és el tudtam volna viselni változatosabb megbízatásokat, de a korábbi Recharged epizódokkal ellenben végre nem a megszokott formulát hozza.
Legutóbb ezt teszteltük: