Nem minden filmes harci repülőgép CGI, de mivel egy igazi sokba kerül, nem lehet mindig újat venni: a Bosszúállók azon jelenetében, amiben Hulk és Thor verekszik, ugyanaz a repülő látható, mint ami Arnold Schwarzenegger True Lies – Két tűz között című mozijában – csak átfestették a gépet.
A Csillagok háborúja I. – Baljós árnyak egyik jelenetében a jedilovagok Watto roncstelepén mászkálnak, amikor a háttérben felbukkan egy űrkapszula Kubrick 2001: Űrodüsszeia című filmjéből. Érdekesség, hogy Kubrick a forgatás után elrendelte, hogy minden kelléket semmisítsenek meg, nehogy lemásolhassák a film bármelyik részletét is a későbbiekben. Ez az űrkapszula vagy megúszta a dolgot, vagy a Star Wars-os csapat egy olyan kelléket használt, amelyet a Kubrick-film folytatásához, a 2010: A kapcsolat éve című filmhez használtak.
Sam Raimi kabalája a főiskola óta egy 1973-as Oldsmobile Delta 88 autó, amelyet igyekszik minden filmjében szerepeltetni. Így a kocsi feltűnik a Pókember filmekben, a Pokolba taszítva című filmben vagy a Sötétség seregében. Azt hihetnénk, hogy a Gyorsabb a halálnál című westernbe nem férhet bele egy huszadik századi autó, de tévedünk: többen állítják, hogy a forgatáson az autó egy szekér alapjaként szolgált.
A birodalom visszavágban IG-88 egy fejvadász droid, amely végső formája úgy alakult ki, hogy a csapat újrahasznosítható dizájn után nézett az előző film díszletében, és a Mos Eisley-i kantinban meg is találták, amit kerestek.
Mr. Fusion, a Vissza a jövőbe című filmből ismert gép, amely bármilyen hulladékból képes energiát előállítani, a valóságban egy kávédaráló volt, de olyan futurisztikusan nézett ki, hogy a kellékesek betették a filmbe. Első szerepe mégsem ez volt, hanem A nyolcadik utas: a Halál – a falra szerelve bukkant fel a Nostromo űrállomáson.
Dr. Egon Spengler PKE-mérője a Szellemirtókból több más filmben is feltűnik, például az Elpusztíthatatlanokban (ebben nem szellemek, hanem földönkívüliek nyomát mutatta ki) és a Külvárosi kommandóban.
Az 1979-es Űrszekerek mozifilmhez olyan jól sikerült megalkotni egy űrbéli helyszínt, hogy nem csoda, ha a folytatásban (Űrszekerek II – Khan bosszúja) is felhasználták egy másik díszlethez, csak éppen megfordítva, hogy mégse ne legyen olyan feltűnő.
Ha egy filmcég legyártat egy halom jelmezt, még szép, hogy szeretné többször felhasználni: így viselik ugyanazt a védőfelszerelést a Csillagközi invázióban, a Firefly sorozatban és még a 2001-es Majmok bolygójában is, igaz, ehhez már átfestették mindet, biztos megkoptak a használatban.
Arnold Schwarzenegger minden fegyver jól áll, de az sem baj, ha korábbi mozijából veszik elő újra – bizonyíték a két kép: a Terminátor 2. – Az ítélet napjából (1991) és a Ragadozóból (1987).
A Devon Aoki által alakított Miho ugyanazt a szamurájkardot használja a Sin City – A bűn városában, mint a Kill Bill-ben a Crazy 88 tagjai.