Már-már eltűnt a szelektív memória szemétledobójában az fontos a tény, hogy gyerekkorunk egyik legmeghatározóbb szereplője a nyúl volt.
Bob és Bobek
Lakásgondokkal küzdő két csehszlovák nyúl, akik hélium hatására csak magas hangfekvésben, szótagolva tudnak kommunikálni. Bob: Schobert Norbert elődje, kényszeresen tornázni akar, míg Bobek az átlag magyar futballista, rém lusta. (Vigyázat! A rajzfilmben erős fény és hanghatások!)
No, megállj csak!
A talán a legjobb dolog, ami az egykori Szovjetunióból érkezett. Bár a Farkas ellopja a showt. Igazi Haragban a világgal figura, iszik, bagózik, fittyet hány a törvényre és divatba hozta a rózsaszín inget. A kisiskolásnak öltöztetett Nyúl csak bambul ki fejéből, ennek dacára mindig győzedelmeskedik. Remek zenei körítéssel!
A kockásfülű nyúl
A Pannónia Filmstúdió szülötte, az első animált kukkoló. Szerény körülmények között egy öreg bőröndben éldegél a Wekerlén, egy tízemeletes panel legtetején. Pszichedelikus szerek segítsége nélkül repül és Mr. Wolfnál is nagyobb problémamegoldó. Távcsövét Carl Sagantól kapta ajándékba.
A legkisebb ugrifüles
A honi animációs ipar krémje bábáskodott felette, mind író és kivitelező vonalon (Bálint Ágnes, Csukás István, Dargay Attila, Foky Ottó). Az öntelt bábnyúlnál sokkal szerethetőbb a nazális Haumann Péter hangon megszólaló tüskéshátú barát.
Roger nyúl a pácban
Kiváló példa arra miként épül be az animáció a hétköznapjainkba és, hogy a Nyúl legjobb barátja is lehet az ember. Noha Amerikában Tapsi Hapsi az első számú répafaló sztár, nálam tízévesen szőnyeg alá söpörte Roger.
Gyalog galopp
És a végére egy nyúl, ami miatt évekig villany mellett kellett aludnom. Gyorsan ki is tesszük a 18-as karikát. Kizárólag erős idegzetűeknek!
Ezúton is kívánunk mindenkinek: Fitnessz sonkát, kemény tojásokat, orrbarát pacsulikat és másnap gondmentes feltámadást!
No Comment